Montessori kurz

pro věk 3–6

Náš unikátní online kurz vás provede Montessori krok za krokem! Naučíte se, jak pracovat s Montessori pomůckami s dětmi ve věku 3-6 let, ať už doma nebo ve školce.

Začátky s Montessori mohou být těžké

Topíte se v množství informací, které nalézáte online nebo v knihách? Nejste si jisti účelem Montessori pomůcek nebo jejich posloupností? Tápete, jak pomůcky správně používat? A nebo máte málo času a vyhovoval by vám strukturovaný kurz, který můžete studovat kdykoliv, když budete mít volnou chvilku? Máme pro Vás jedinečné řešení! :)

Jsme tu proto, abychom vám pomohli :)

Náš ucelený online video kurz vás provede metodou Montessori krok za krokem. 

Montessori kurz pro věk 3–6 se zkládá ze šesti okruhů. Kurz si můžete poskládat tak, jak vám vyhovuje - je možné zakoupit jednotlivé okruhy i celý kurz za zvýhodněnou cenu. Ať už se rozhodnete jakkoliv, okruh Montessori Filozofie máte od nás vždy zdarma :)

187 videí rozdělených do šesti okruhů, které pokrývají všechny hlavní vzdělávací oblasti Montessori pedagogiky.
Neomezený přístup - studujte ve svém vlastním tempu! Kdykoliv v budoucnosti se můžete k videím vrátit a znalosti si osvěžit.
Vaší průvodkyní bude zkušená Montessori učitelka s AMS diplomem

6 tematických okruhů

Kurz se skládá ze šesti okruhů, které pokrývají základní vzdělávací oblasti Montessori pedagogiky. Každý okruh obsahuje video lekce o různé časové délce. 

Zakoupením celého kurzu získáte přístup k celkem 187 video lekcím!

Filozofie

9 video lekcí
(modul zdarma)

Praktický život

36 video lekcí

Smyslová výchova

33 video lekcí

Jazyk

30 video lekcí

Matematika

43 video lekcí

Okruhy lze koupit samostatně, nebo jako balíček Kompletní kurz za zvýhodněnou cenu.

Filozofie (bonusový modul)

Věková skupina: 0 – 6 let
Počet lekcí: 9

Tento modul obdržíte jako bonus k objednávce kteréhokoliv dalšího bloku, či jejich kombinace. Je také součástí kompletního kurzu.

Montessori přístup ke vzdělání a dětem není jen o pomůckách. Stojí na velmi zásadních konceptech, které nám pomáhají chápat, co se děje v našem dítěti a jak mu pomoci v jeho rozvoji.

V tomto bloku projdeme úplně všechna podstatná témata, ze kterých je třeba vycházet. Jde podle nás o nejdůležitější blok, bez něhož nelze Montessori metodu správně pochopit. Jedná se o základ, na kterém budou všechny ostatní bloky stavět, a tak nedoporučujeme jejich zakoupení, aniž byste znali právě tento.

Více o modulu Filozofie

Praktický život

Věková skupina: 1,5 – 6 let
Počet lekcí: 36

Cvičení praktického života jsou velmi důležitým základem pro další rozvoj dítěte. Patří sem vše, co dospělý dělá mnohokrát denně – např. uklízení, oblékání, stolování či zalévání květin. Aktivity této oblasti rozdělujeme na péči o sebe (oblékání se, svlékání, mytí, česání…), péči o okolní prostředí (uklízení, utírání, leštění, péče o rostliny či zvířata…), kontrolu pohybu (přelévání, přesýpání, pohybové aktivity, umělecké aktivity…) a společenské chování (pozdravení, omluva, přijetí omluvy, nabízení, poděkování…).

Více o modulu Praktický život

Smyslová výchova

Věková skupina: 2,5 – 6 let
Počet lekcí: 33

Svět je místo plné barev, zvuků, zvláštních povrchů, chutí a vůní a svými smysly se s nimi dítě seznamuje, poznává své okolí a studuje ho. Díky těmto poznatkům mu potom začíná také rozumět. Neučí se tím, co my mu povídáme, ale svou vlastní zkušeností a tím, že si může věci ohmatat, očichat, zkusit jejich chuť a manipulovat s nimi…

Více o modulu Smyslová výchova

Jazyk

Věková skupina: 2,5 – 6 let
Počet lekcí: 30

Prostředkem k dorozumívání s ostatními je v našem světě jazyk - jak v podobě mluvené, tak v podobě psané. Jazyk je specifikum lidství, základem veškerého sociálního života.  Jeho prostřednictvím jsou vyjadřovány myšlenky a uskutečňovány změny ve světě. Děti už od malička mají potřebu vzájemného dorozumívání a komunikace. Vidí a slyší, že kolem nich lidé mluví a zcela přirozeně se učí a začínají mluvit také. Začínají zkoumat jazyk a často ne jen jeden. Rozvíjí svoji slovní zásobu, později se učí psát a číst.

Více o modulu Jazyk

Matematika

Věková skupina: 3 – 6 let
Počet lekcí: 43

S matematickými principy se setkáváme denně – když jdeme po schodech, dobíháme autobus, když se díváme na hodinky či platíme v obchodě. Matematické nadání a matematickou mysl mají všechny děti. Rodí se s přirozenou schopností vnímat množství a mají tendenci se učit věci, které posílí jejich schopnosti zpřesňovat, uspořádávat, pozorovat, poměřovat, porovnávat a klasifikovat. Ale této vrozené složce inteligence musí být dovoleno se rozvíjet a fungovat a my tomu můžeme pomoci.

Více o modulu Matematika

Přírodní vědy (zeměpis, biologie, zoologie a fyzika)

Věková skupina: 2,5 – 6 let
Počet lekcí: 36

Poznávání světa kolem sebe pomáhá dítěti stávat se nezávislým. Každá část světa je tu z nějakého důvodu. Vše je dobře promyšlené, v určitých souvislostech a nic není náhodné. Vše má svou jedinečnou úlohu. Dítě poznává vlastní „já“, rodinu, město, zemi, ve které žije, světadíly, pevniny, moře, sluneční soustavu, jíž je naše Země součástí, či vznik života na této Zemi. Dítě se seznamuje s říší živočichů a rostlin.

Více o modulu Přírodní vědy

Kurz obsahuje

187 video-lekcí

Náš obsahuje téměř 200 video lekcí, které jsou rozdělené do šesti tematických okruhů. Kurz pokrývá všechny hlavní oblasti Montessori vzdělávání.

Zakoupit si můžete jednotlivé okruhy nebo kompletní kurz za zvýhodněnou cenu.

Neomezený přístup

vám umožní učit se kdykoliv a kdekoliv a vrátit se v budoucnu k tomu, co si chcete připomenout

Kompletní informace na jednom místě

s možností koupit si buď jen ty okruhy, které vás zajímají, nebo za zvýhodněnou cenu kurz celý

Bonusy

v podobě materiálů k vytištění a e-booků zdarma a k tomu všemu ještě slevu do eshopu MontessoriHracky.cz

Inspirativní tipy

na výrobu vlastních pomůcek z dostupných materiálů u vás doma

Příležitost přispět na dobrou věc

Část výdělku z prodeje kurzů jde na pomoc školkám a školám v rozvojových zemích.

Členství v komunitě

vám prostřednictvím soukromé FB skupiny umožní sdílet své zážitky a zkušenosti spolu s dalšími členy kurzu

Zkušenosti

a informace od lektorů s mezinárodním Montessori vzděláním a především také maminek, které své poznatky uplatňují v rodinném životě a zaměstnání

Zeptejte se

našich lektorů, máte-li otázky, na které vám kurz neodpověděl

Reference

Celý online kurz jsem shlédla s velkým očekáváním a nezklamal mě. O Montessori vzdělávání se zajímám již delší dobu, přesto jsem zde našla zcela nové poznatky a souvislosti. Líbí se mi celková přehlednost kurzu, návaznost témat a praktické využití i pro domácí vzdělávání. Jediné, co bych vytkla, je to, že je spuštěn až nyní :-). Kdybych měla možnost před 3 lety jako nastávající maminka projít si tímto on-line uceleným Montessori kurzem v pohodlí domova, bylo by to pro mě ideální seznámení s Montessori tématikou. Jsem ráda, že tímto kurzem přispíváte na pomoc školám v rozvojových zemích, dává mi to smysl. Děkuji za vaši práci!
PetraMaminka dvou holčiček
Za každým vzdělávacím kurzem či výcvikem stoji pilná práce nad sebou, velká úcta k dítěti a touha mu porozumět. Ráda bych touto cestou popřála všem, kdo tento kurz absolvuje, nalézt především cestu k dítěti. Existují různé způsoby, jak představit dítěti didaktický materiál, který obsahuje skrytou pravdu, její konečné pochopení, skutečné prozření však přichází vždy zevnitř. Věřím, že tento kurz bude pro Vás velkou inspiraci v objevování, pozorování a experimentování. Děti k nám většinou promlouvají celým svým tělem. Tak ať je umíme pozorovat, vnášet řád do jejich chaotického světa a podporovat je ve vlastní samostatnosti, vůli a touze objevovat.
SvětlanaAMI Montessori učitelka, zakladatelka MŠ Montessori Children´s House
U nás ve školce se stal kurz velikým pomocníkem a vím, že ve chvíli, kdy budeme rozšiřovat tým, dostane nový člen týmu informace k nezaplacení. Takto komplexní vhled do problematiky pro začátečníka byl do teď jen sen pro každou školku. VELKÉ DÍKY ZA VAŠI PRÁCI!
LucieMaminka dvou dětí s AMS Montessori diplomem
Já jsem úplně nadšená! Všechno skvěle pohromadě! Jako máma dvou malých dětí jsem ráda za možnost vrácení se ke každému videu kolikrát chci i přeskakování mezi videi, jak zrovna mám chuť. Inspirace navíc mě moc potěšila, protože ráda dělám s dětmi různé aktivity a tady je spoustu super nápadů. Moc děkuji, jsem fakt nadšená!
VeronikaMaminka na mateřské
Děkuji za úžasný kurz pro rodiče a pedagogy. Naše největší poklady – naše děti se snažíme provést životem se vší láskou a pochopením. V tomto kurzu najdeme spoustu inspirace pro různé typy aktivit, které můžeme využít jak doma, tak i ve školním prostředí. Kurz tedy určitě ocení nejen pedagogové v mateřských a základních školách, ale i rodiče, pro které je spokojenost jejich dětí na prvním místě. Výhodu kurzu vidím hlavně i v možnosti zakoupit jednotlivé okruhy výuky.
HanaUčitelka ZŠ

Pro koho je kurz určený? 

Jste rodič a ...

 • záleží vám na vývoji vašeho dítěte a chcete mu pomoci naplnit jeho potenciál
 • chcete lépe porozumět dětskému chování
 • chcete své dítě vyučovat doma pomocí Montessori pedagogiky
 • vaše dítě navštěvuje tradiční školku a i doma chcete dítěti poskytnout hodnotné vzdělávací aktivity a podpořit tak jeho rozvoj
 • vaše dítě navštěvuje Montessori školku a chtěli byste porozumět čemu a jak se ve školce učí
 • potřebujete inspiraci na vzdělávací aktivity, které si můžete vyrobit doma

Jste učitel a ...

 • chcete vnést do své školky prvky Montessori pedagogiky
 • chcete se seznámit s Montessori pedagogikou, základními principy, vzdělávacími oblastmi a práci s materiály
 • máte už nějaké povědomí o Montessori, ale topíte se v množství informací na internetu a vyhovoval by vám ucelený strukturovaný kurz, který vás provede Montessori pro věk 3-6 od začátku do konce
 • vlastníte Montessori školku a nemůžete momentálně investovat čas nebo peníze do diplomového kurzu pro své učitele nebo asistenty a online kurz by pro vás byl skvělá volba

Po absolovování kurzu budete...

 • mít znalosti, které můžete jednoduše aplikovat doma nebo ve školce
 • lépe rozumět vašim dětem a jejich přirozenému vývoji
 • umět připravit prostředí tak, aby podporovalo vaše děti v přirozeném učení
 • vědět, jak pracovat s Montessori pomůckami a kdy je dítěti nabídnout
 • mít neomezený přístup k videím pro budoucí připomenutí a osvěžení znalostí
 • na dobré cestě stát se sebevědomým Montessori průvodcem pro vaše děti 

Alice Giles, lektorka kurzu

Alice původně vystudovala anglistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Má dvě dcery a k Montessori pedagogice a práci s dětmi se dostala postupně. V roce 2010 nastoupila jako učitelka předškolní třídy do International Montessori School of Prague, kde dodnes pracuje.

Montessori vzdělání získala v New Jersey v USA, v Princeton Montessori Centre. Má Montessori diplom AMS. Dále absolvovala mnoho dalších kurzů v oblasti předškolního vzdělávání, včetně studia předškolní a mimoškolní pedagogiky v Mladé Boleslavi.

Ochutnávka zdarma

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Rádi vám zašleme 2 ukázky a k tomu seznam lekcí zdarma!

Práce s pohyblivou abecedou

UKÁZKOVÁ LEKCE 1

Seznam lekcí

Detailní seznam lekcí všech šesti modulů kurzu

Zapínání na knoflík - inspirace

UKÁZKOVÁ LEKCE 2

Chci ochutnávku zdarma!

Ceník

JEDEN TEMATICKÝ OKRUH
2 490 Kč / 99 EUR
Možnost koupit si jednotlivé okruhy samostatně, přesně podle vlastní potřeby. Ostatní okruhy lze kdykoliv dokoupit.
VIP BALÍČEK
12 940 Kč / 514 EUR
10 990 Kč / 439 EUR
Balíček všech šesti okruhů za zvýhodněnou cenu PLUS dvě hodiny osobní konzultace.

Váháte, jestli je pro vás kurz vhodný? 

Nyní ho můžete zakoupit bez rizika! 

Pokud s kurzem nebudete spokojeni, vrátíme vám peníze zpět. 

Vaše spokojenost je naší prioritou. Pokud nebudete s kurzem spokojeni, můžete nás během 30ti dnů od zakoupení kontaktovat a dohodnout se na vrácení plné částky. 

Pomáháte nám pomáhat!

Část zisku věnujeme Montessori školám a školkám, které se starají o děti v rozvojových zemích nebo o děti ve znevýhodněných komunitách. S láskou vám představujeme projekty, které jsme díky vám mohli podpořit. Děkujeme všem, kteří přispěli nákupem! 

Často kladené otázky

Jak je kurz koncipovaný?

Jakmile bude vaše objednávka zaplacena, na váš email vám dorazí přístupové údaje. Po přihlášení získáváte okamžitý přístup k okruhům, které jste si zakoupili. Videa můžete sledovat v jakémkoliv pořadí a z jakéhokoliv přístroje připojeného k internetu. Všechny lekce jsou ve formě videí - chceme vám názorně ukázat, jak se s pomůckami pracuje. Pokud jste si zakoupili VIP balíček, kontaktujte nás prosím a domluvíme osobní konzultaci.

Co když s kurzem nebudu spokojen/a?

Pokud nebudete s kurzem spokojeni, můžete nás během 30ti dnů od zakoupení kontaktovat a dohodnout se na vrácení plné částky. Nechceme, aby jste byli jakkoliv nešťastní ze svého nákupu - vaše spokojenost je naší prioritou.

Bude mi kurz užitečný i tehdy, pokud nemám finance na nákup Montessori pomůcek?

Kurz vám ukáže, jak pracovat s Montessori pomůckami, které se běžně nachází v Montessori školce. Mimo to vám ale dáme také mnoho nápadů, jak si materiály vyrobit nebo jak doma připravit vzdělávací materiály inspirované Montessori pedagogikou.

Pro jaký věk dětí je kurz určený?

Většina videí je určená pro děti ve věku 3 až 6 let, některé okruhy i pro mladší děti (například Praktický život). Pokud vašemu dítěti ještě nebyly tři roky, doporučujeme zhlédnout alespoň modul Filosofie, který vás seznámí se základními principy Montessori. Do budoucna uvažujeme o kurzu pro děti do tří let.

Jak dlouho kurz trvá?

Délka kurzu záleží hlavně na vás. Kurz obsahuje 6 okruhů, v každém okruhu naleznete přibližně 30-40 videí. Zakoupením získáváte okamžitý přístup. Někdo preferuje kurz prolétnout, získat přehled a vrátit se k videím, která ho zaujala. Jiní přistupují ke kurzu pomalu a důsledně, video po videu, dělají si poznámky a absorbují informace. Nemůžeme říct, která cesta je lepší! V každém případě si přejeme, abyste si kurz užili! :)

Dostanu po dokončení kurzu certifikát?

Ano, po dokončení nabízíme Certifikát o absolvování. Tento certifikát nenahrazuje Montessori diplom ani vás neopravňuje k vyučování ve školce. Náš program je určený hlavně pro rodiče a učitele mateřských škol, kteří chtějí vnést prvky Montessori pedagogiky do jejich tříd. Kurz není akreditovaný.

Nabízíte slevu pro školky nebo větší skupinu účastníků?

Pro skupinu 3 a více účastníků zvážíme slevu. Kontaktujte nás prosím na email info@montessorikurz.cz, děkujeme.

Jak dlouho budu mít po zakoupení přístup k videím?

Neomezeně dlouho! Přistupovat ke kurzu můžete také z jakéhokoliv přístroje připojeného k internetu. Jakékoliv aktualizace kurzu v budoucnosti vám zpřístupníme také zdarma.