Náš příběh

Pomáháme vám rozvíjet potenciál svých dětí

Naším cílem je zpřístupnit informace o Montessori vzdělávání online rodičům, učitelům a dalším osobám pečujícím o děti.

Jmenuji se Lucie Brixí Tamášová a jsem zakladatelkou projektu MontessoriKurz.cz. A zde je příběh, který stojí za vznikem tohoto úžasného projektu...

Když se narodily mé děti, snažila jsem se najít informace o výchově, o rozvoji dětí a následně i Montessori pedagogice, kde se dalo. Absolvovala jsem mnoho kurzů, přečetla mnoho knih a nasbírala spoustu cenných informací.

2011 spouštím e-shop

Mé nadšení pro Montessori koncept vedlo k tomu, že jsem v roce 2011 otevřela e-shop MontessoriHracky.cz. Díky četnému a stále narůstajícímu kontaktu se zákazníky, mezi nimiž jsou stovky rodičů a učitelů, jsem zjistila, že tu vlastně chybí kvalitní a názorný Montessori kurz, který by mohli rodiče studovat z pohodlí domova. Takový, který by poskytoval kompletní informace za velmi dostupnou cenu a zároveň ukázal, že není potřeba kupovat drahé pomůcky, ale často nám postačí jen kreativita a trpělivost.

Zrodil se sen…

Začala jsem proto hledat člověka, který má mezinárodní Montessori vzdělání, několikaletou zkušenost s prací ve školce a zároveň své vlastní děti, s nimiž praktikuje Montessori principy doma. O jedné takové bytosti jsem věděla, a proto jsem v březnu 2016 oslovila Alici Giles, která měla vždy můj obdiv pro svoji trpělivou a velmi důslednou práci s dětmi v IMSP.

V červnu 2016 začínáme natáčet

Natáčení a následné postprodukci jsme daly téměř rok a půl našeho času, včetně celých dvou letních prázdnin. Videa jsme si točily a stříhaly samy, mnohá z nich na několik pokusů. Možná ne úplně profesionálně, ale vše jsme připravovaly s láskou a radostí. To vše ve dvou jazykových mutacích - v české a anglické. Některé chvíle byly velmi náročné, ale vždy jsme přesně věděly, že tento náš krok bude mít velký význam pro mnoho rodičů a to nás „hnalo“ kupředu.

Listopad 2017 a my pomalu končíme

Respektive začínáme další důležitou etapu našeho snu a tím je vypuštění online kurzu na světlo světa :-) Jeho prostřednictvím bychom chtěly přispět k naplnění jedné z mnoha úctyhodných myšlenek Marie Montessori: „Naše děti jsou nadané nesmírným potenciálem. Naším úkolem je pomoct jim ho uvolnit.”  

Proč to všechno děláme?

Mou velkou motivací pro natáčení kurzu také bylo, že jsme dělaly dvě jazykové verze (českou a anglickou) a já věřím, že anglická verze kurzu pomůže mnoha lidem v místech, kde není přístup k informacím a vzdělání takovou samozřejmostí, jako u nás.

Již od roku 2002 létám do Keni a v rámci Centra Dialog zde děláme projekty ve vzdělání. Za tuto dobu se nám podařilo otevřít několik škol (do dnešního dne 11) v Keni a v Guineji. V těchto školách nám vždy záleželo na kvalitě výuky, kterou se tyto školy odlišovaly od ostatních, v lokalitách, kde působíme. V Keni se nám v roce 2015 podařilo zorganizovat také velmi hezký Montessori kurz pro 40 učitelů z chudinských čtvrtí. Všeobecně mi ale bylo jasné, že pokud chceme, aby i v těchto lokalitách měli učitelé přístup ke kvalitním informacím, online vzdělání by bylo nejlepší formou.

Právě proto jsem se rozhodla, že přístup k tomuto kurzu budeme dávat zadarmo pro školky, které fungují v těch nejchudších místech naší planety. Minimálně polovinu výtěžku z prodeje kurzu věnujeme na rozvoj takovýchto oáz klidu pro děti, které nemají takové štěstí v životě a potřebují krapet pomoci se startem do života.

Držte nám pěsti!
Věříme, že s vaší pomocí se nám to podaří :-)

Lucie